Audyt energetyczny

Według projektu zmian w ustawie o efektywności energetycznej pierwszy audyt energetyczny należy wykonać do 15.12.2015 roku. 25 października 2012 r. Unia Europejska przyjęła Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/27/UE w sprawie efektywności energetycznej. Dokument ten został opublikowany w Dzienniku Urzędowym UE, 14 listopada br. Na podstawie Dyrektywy Polska opracowała projekt zmian do Ustawy o efektywności energetycznej. Ustawa będzie zobowiązywała przedsiębiorców (z wyłączeniem mikro przedsiębiorcy, małego lub średniego przedsiębiorcy) do przeprowadzania audytu energetycznego co 4 lata.

Kto jest zwolniony z wykonania audytu energetycznego?

Podmiotami zwolnionymi z tego obowiązku będą przedsiębiorcy:

  • posiadający system zarządzania energią
  • posiadającego system EMAS
    • jeżeli w ramach tych systemów przeprowadzono audyt energetyczny przedsiębiorstwa
  • wpisani do rejestru EMAS

Proponujemy wykonanie audytu energetycznego zgodnie z wymaganiami nowej ustawy. Nasze audyty energetyczne prowadzimy na podstawie aktualnych, reprezentatywnych, mierzonych i możliwych do zidentyfikowania danych dotyczących zużycia energii oraz, w przypadku energii elektrycznej, zapotrzebowania na moc.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na naszej stronie Audyt energetyczny.

Data publikacji: 2015-10-15

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Kontynuując przeglądanie strony akceptujesz jej postanowienia. Więcej szczegółów